Get Adobe Flash player

Saulės kolektoriai – ENSOL

Saules_kolektorius_Ensol_ES2V_265

  Plokštieji saulės kolektoriai ENSOL skirti pakeisti saulės radiaciją į naudingą terminę saulės energiją, kuri gali būti panaudojama karštam vandeniui ruošti, baseinui šildyti ar daliniam patalpų šildymui.

   Nepriekaištinga kokybė, tvirtumas ir ilgaamžiškumas – ENSOL saulės kolektorių rėmas pagamintas iš ENSOL patentuoto aliuminio profilio rėmo, galinė sienelė iš aliuminio skardos lakšto, o priekinis stiklas iš 4mm grūdinto antirefleksinio (prizminio) stiklo.

   Saulės kolektoriai ENSOL gaminami 2,02 m2 ir 2,65 m2 bendrojo paviršiaus ploto, horizontalios ir vertikalios konstrukcijos, su 2 arba 4 pajungimais.

   Pagrindinė plokščiųjų ENSOL saulės kolektorių dalis – absorberis – varinis arba aliuminis lakštas padengtas aukšto selektyvumo Blue Tec Eta Plus danga, ypač padidinančia saulės radiacijos konversijos į naudingąją terminę energiją koeficientą. Absorberis prie vamzdelių, kuriais cirkuliuoja šilumnešis, pritvirtintas naudojant ultragarsinį suvirinimo būdą. Šilumos nuostoliai sumažinti iki minimumo naudojant sandarią ir tvirtą saulės kolektoriaus konstrukciją, kurios apačia ir šonai izoliuoti mineraline vata.

   Plokštieji ENSOL saulės kolektoriai gali būti montuojami horizontalioje arba vertikalioje padėtyje, ant plokščio ar šlaitinio namo stogo, vertikalios sienos arba horizontalaus pamato. Taip pat plokščiuosius ENSOL saulės kolektorius galima integruoti į stogo konstrukciją.

Saulės kolektorių ENSOL techninės charakteristikos

Tipas

ES1V/2,0 AL

ES1V/2,0

ES1V/2,65

ES2V/2,65

ES2H/2,65

Paviršiaus plotas, m2

2,02

2,02

2,65

2,65

2,65

Absorberio plotas, m2

1,86

1,86

2,45

2,44

2,44

Absorberio medžiaga ir storis, mm

Aliuminis 0,3

Varis 0,2

Varis 0,2

Varis 0,2

Varis 0,2

Kolektoriaus aukštis, mm

2007

2007

2356

2356

1120

Kolektoriaus plotis, mm

1006

1006

1120

1120

2356

Kolektoriaus storis, mm

85

85

85

85

85

Svoris be skysčio, kg

38

40

49

49

49

Skysčio talpa, l

1,8

1,8

2,2

2,2

2,2

Pajungimai, mm

4x22 mm

2x22 mm

2x22 mm

4x22 mm

4x22 mm

Korpusas

Aliuminio profilis / tamsiai rudai anoduotas

Šilumos izoliacija

Šonai 10 mm, dugnas 40 mm

Skaidri danga

4 mm grūdintas prizminis (antirefleksinis) stiklas

Absorberio danga

Blue Tec eta plus

Sugėrimas, %

95

Išsipinduliavimas, %

5

Maks. temperatūra

208

Darbinis slėgis, bar

6

6

6

6

6

Efektyvumas, %

81

76,1

79,8

82,4

82,4

Vertikaliam montavimui

Taip

Taip

Taip

Taip

Ne

Horizontaliam montavimui

Ne

Ne

Ne

Ne

Taip

Solar Keymark sertifikatas

Taip

Taip

Taip

Taip

Ne

TÜVRheiland sertifikatas

Taip

Taip

Taip

Taip

Ne

Kodėl verta rinktis Ensol saulės kolektorius?

Kodėl verta rinktis Ensol saulės kolektorius? Pateikiame esminius Ensol saulės kolektorių pranašumus, kurių visuma Ensol saulės kolektorius daro išskirtinius, o klientui, ieškančiam kokybės, ilgaamžiškumo ir efektyvumo derinio, jie tampa optimalus pasirinkimas.

1. Ensol saulės kolektorių rėmas išlenktas iš vientiso, Ensol patentuoto, maksimalaus standumo ir sandarumo rėmo.

Saulės kolektoriai pagaminti iš aliuminio "vonių", kurios įtakoja nedidelį saulės kolektorių standumą (Wolf, Watt, Sonenkraft, Hewalex).

Saulės kolektorių rėmas pagamintas iš keturių atskirų rėmo dalių, kurios kampuose sudurtos. Tai ypač sumažina kolektoriaus rėmo standumą ir padidina šiluminius nuostolius.

2. Vėdinimas - ventiliacinės saulės kolektoriaus kišenės "paslėptos" Ensol patentuoto profilio rėme. Taip užtikrinama gera ventiliacija ir visiškai apsaugoma nuo kritulių patekimo į kolektoriaus vidų.

Ventiliacinės angos integruotos saulės kolektoriaus sienelėje, todėl neapsaugoma nuo tiesioginio kritulių patekimo į saulės kolektorių (Watt, Sunex, Schuco)

3. Izoliacija - Ensol saulės kolektoriuose tankintos mineralinės vatos šiluminė izoliacija įmontuota nugarinėje dalyje ir kolektoriaus šonuose. Taip iki minimumo sumažinami šilumos nuostoliai.

Šilumos izoliacija, kuri panaudota tik nugarinėje dalyje ir iš akmens ar įprastos mineralinės vatos įtakoja didelius saulės kolektoriaus šiluminius nuostolius. (Solver)

4. Stiklas - Ensol saulės kolektoriuose naudojamas aukštos kokybės 4 mm storio "solar" tipo grūdintas prizminis stiklas, kuris yra ypač laidus saulės šviesai.

Naudojamas 3 arba 3,2 mm storio stiklas, kuris mažiau atsparus mechaniniam poveikiui. (Hewalex, Watt).

auto2_06auto1_06

5. Stiklo įtvirtinimas - Ensol saulės kolektoriuose stiklas kolektoriaus rėme įtvirtinamas aliuminio profilio rėmo kameroje, kuri užsandarinama panaudojant specialią klijų ir papildomų medžiagų masę, kuri apsaugo nuo UV spindulių, atspari senėjimui ir kompensuoja medžiagų šiluminį plėtimąsi.

Stiklas tiesiogiai įklijuotas į kolektoriaus rėmą, panaudojant klijus arba guminius tarpiklius, kuriuos tiesiogiai veikia UV spinduliai ir senėjimo problemos (Thermosolar, Viessmann, Sunex).

5. Suvirinimas - Ensol saulės kolektoriuse išvedžioti srauto vamzdeliai prie absorberio pritvirtinti panaudojant ultragarsį suvirinimą. Tai garantuoja ilgaamžiškumą ir užtikrina maksimalų šilumos perdavimą iš absorberio plokštės į srauto vamzdelius.

Absorberis prie srauto vamzdelių pritvirtintas panaudojant litavimą, kurio šilumos perdavimo efektyvumas ir mažesnis, o sujungimas ne toks patvarus, lyginant su ultragarsiniu virinimu.

6. Absorberio danga - Ensol saulės kolektorių absorberiai padengti Blue Tec selektyvine danga, kuri užtikrina maksimalų našumą vasarą ir žiemą dėl didelio absorbcijos ir mažo emisijos koeficiento.

Absorberis padengtas juodo chromo danga, kurios absorbcija nors ir panaši, tačiau itin didelis emisijos koeficientas, kuris drastiškai įtakoja kolektoriaus efektyvumą pereinamaisiais laikotarpiais ir žiemą.

7. Efektyvumas - Ensol saulės kolektoriai pasižymi ypač aukštu efektyvumu (82,4%) ir didelio našumo darbo kreivėmis (a1 ir a2 koeficientai), kurios stipriai įtakoja efektyvų saulės kolektorių darbą vasarą ir žiemą.

Saulės kolektorių našumas nors ir panašus ~80%, tačiau darbo kreivių a1 ir a2 koeficientai gerokai prastesni, kurie stipriai įtakoja kolektorių veikimą ištisus metus.

8. Sertifikatai - Ensol saulės kolektoriai yra sertifikuoti TUV Rheinland ir Solar Keymark.